FC Botoșani o învinge pe Gaz Metan Medias cu 1-0, după golul lui Rodriguez din penalty. Medieșeni au avut un eliminat, in persoana căpitanului Marius Constantin. Iată notele jucătorilor.

Notele sunt acordate funcție de evoluțiile jucătorilor, pe o scara de la 1 la 10. Jucătorii pleacă de la nota 7, și în funcție de evoluția lor pot pierde sau câștigă care 0,5 puncte. Reamintim că jucătorii ce au intrat pe teren după minutul 85 nu pot fi evaluați.

Fraisil 8,5: A aparat excelent, păstrând poarta Botosaniului intacta.
Miron 8: A arătat încă odată că merită să poarte banderola, este un stâlp solid al apărării.
Pitian 7,5: O soluție foarte buna pentru apărarea botoșăneană, cu siguranță va fi om de baza in sezonul următor.
Burca 7: Nu a avut aceleași evoluții bune din meciurile trecute, a greșit multe centrari, dar a făcut bine faza defensivă.
Patache 7: Nu a impresionat prea mult în acest meci, a făcut bine faza defensivă.
Rodriguez 8: A punctat de la 11 metri și a zguduit bara imediat după, a ajutat mult apărarea.
Papa 7: A greșit multe pase, nu a putut opri adversarii, nu este in cea mai buna forma.

Oaida 6,5: Nu a ieșit din perioada proasta, nu a impresionat cu nimic în acest meci, va fi greu pentru el sa sa impună la FCSB.

Fabbrini 8: A făcut o partida buna, a incercat sa împingă mingea în careul advers, a obținut penaltyul transformat de Rodriguez.
Golofca 8: Desi in prima repriza a fost invizibil, in repriza secundă a fost poate cel mai bun jucător botoșănean, reușind să ducă de câteva ori mingea în careu.
Ongenda 6,5: Nu a demonstrat că merită postul de titular, a ratat multe ocazii și a greșit multe pase.
Holzman 7,5: A intrat bine in teren, a adus un plus in banda stanga.
Bus 6,5: A greșit câteva pase și nu a impresionat.
Târsa 7: A intrat în final, a arătat că are ambiție și că este o varianta buna pentru sezonul următor.