Maria Doncilă
Maria Doncilă
Alexandra Ciocan
Alexandra Ciocan

Două eleve din orașul nostru vor reprezenta județul Botoșani la olimpiada națională de religie după ce au obținut nota 10 la etapa județeană a olimpiadei.

Maria Doncilă are 12 ani și este în clasa a VI-a la școala gimnazială nr.8. Ea este una dintre elevii din orașul nostru care a reușit să se califice la faza națională a olimpiadei de religie, cu  notă maximă. În timpul ei liber, Maria este reporter la redacția Buzz și coordonatorul site-ului telebuzz.ro. Ea va fi invitata Ioanei Matfeev la  podcast-ului „Șotron Buzz” de  pe soundcloud.com/VoceaBuzz.

Tot nota 10, la faza națională a olimpiadei de religie,  a obținut și Alexandra Ciocan,  elevă la Colegiul Național „Mihai Eminescu”, în clasa a IX-a, iar profesorul îndrumător al elevei este Purice Alina.

Olimpiada națională de religie va avea loc în județul Hunedora, munincipiul Deva , în perioada 19-23 aprilie.