Filarmonica botoșăneană a pregătit o seară de neuitat pentru iubitorii muzicii ușoare. Instrumentiștii Filarmonicii „George Enescu” îi vor acompania pe câțiva dintre artiștii genului.
Spectacolul intitulat „Seara șlagărelor” va avea loc pe 21 noiembrie, la sala Teatrului „Mihai Eminescu” și va începe la ora 18:30. Dirijor al orchestrei va fi Alexandru Ilie, iar soliștii invitați să cânte vor fi Nico, Cătălin Crișan și Gabriel Dorobanțu.
,,Șlagărele sunt comoara sonoră a generațiilor – melodii care poartă dor, bucurie și amintiri, rămânând mereu vii în inimile noastre. Ele ne unesc prin refrene simple, dar pline de suflet, și ne amintesc că muzica are o magie aparte, care nu se pierde niciodată.” se spune pe pagina de Facebook a Filarmonicii Botoșani.
Biletele pot fi achiziționate fizic la Teatrul,, Mihai Eminescu” Botoșani, iar în format online pe site-ul iabilet.ro.








